O nás

O nás

Myšlenka Dětského vánočního městečka se zrodila před Vánoci roku 2012. Naše tehdy osmiletá dcera chtěla vyzkoušet prodej vlastních výrobků na vánočním jarmarku. Byl to takový malý projekt od nákupu surovin, přes výrobu, marketing, pronájem stánku, prodej až po závěrečné vyúčtování. Malý projekt, ale velký zážitek a zároveň cenná zkušenost. Právě tehdy se zrodila myšlenka vytvořit na vánočním jarmarku bezpečné prostředí, kde by i další šikovné děti měly možnost něco podobného zažít.
Před Vánoci 2013 jsme tak zorganizovali první ročník Dětského vánočního městečka a od té doby proběhlo již 9 ročníků (mimo „covidový“ rok 2020).
Letošní jubilejní 10. ročník proběhne ve dnech 21. – 22. 12. 2023.

Díky usměvavým a nadšeným dětem v dřevěných stáncích, spoustě ochotných dobrovolníků a podporovatelů, se nám podařilo na vánoční jarmark vnést nový prvek a přispět k jeho příjemné předvánoční atmosféře. Zisk dosahujeme prodejem svařáku, punče nebo kyselice a také prodejem různých předmětů v charitativním stánku, především charitativních vánočních skleněných ozdob vyrobených ve v.d. Irisa. Výtěžek akce zahrnuje také finanční sbírku z transparentního účtu. Celý zisk poté věnujeme někomu, kdo to potřebuje, zpravidla jsou to hendikepované děti, které nám pomáhají vytipovat místní autority z oboru zdravotnictví nebo sociální oblasti.

DOPROVODNÝ PROGRAM
Stalo se již tradicí, že po oba dny návštěvníkům městečka nabídneme možnost vyzkoušet si zajímavá řemesla.
Zaměstnanci v. d. Irisa budou předvádět foukání vánočních ozdob a jejich profesionální malování na malém pódiu uprostřed městečka a v předsálí Kina Vatra bude probíhat workshop malování baněk.
Manželé Hutěčkovi nabídnou workshop vyřezávání drobných dřevěných ozdob rovněž v předsálí Kina Vatra.
Po úspěšné loňské premiéře budou i letos předvádět ukázky svého řemesla dva mladí kováři, pod jejichž vedením si zájemci budou moct ukovat drobné upomínkové předměty.